שף עלאא מוסא החל את הקריירה שלו עוד משחר ילדותו כשוטף כלים  כשהוא בן 15 בלבד במסעדה מוכרת בעכו שם נחשף לראשונה לדגים ופירות ים.

לאחר זמן קצר, בשל כישוריו והמוטיבציה הרבה שהפגין הוא סומן על ידי השף, ועבר לעבוד כשוליה לאחד הטבחים במסעדה. את המקצוע הוא למד מניסיון בשטח. במקביל החל ללמוד את אמנות הבישול בבית הספר לקולינריה דן גורמה בחיפה. כשסיים את לימודיו החליט להדרים לעיר אילת ולהתמחות במלונות העיר. תחילה עבד במלון "רויאל ביץ'" שהיה אחד המלונות המובילים בעיר, ולאחר מכן עבר לתל אביב והחל לעבוד במסעדת השף כרמלה בנחלה של שף דניאל זך. תוך זמן קצר וכשהוא בן 20 בלבד מונה מוסא לסו שף של המסעדה.

מוסא ממשיך לממש את אהבתו למטבח אבל הפעם בחו"ל. במשך 4 שנים שהה בשבדיה שם עבד בשלוש מסעדות עטורות כוכב מישלן. הראשונה הייתה ""opera ke llaren הצרפתית, השנייה, ""F12, מסעדת פיוז'ן אירופאית והשלישית, ""La rose, שהחליפה תפריטים מדי שבוע וחייבה את השפים להיות יצירתיים במיוחד. העבודה במטבחי המסעדות הבינלאומיות אפשרו לו להיחשף לסודות הבישול המולקולרי, לטכניקות בישול חדשניות ובעיקר להיחשף לחומרי גלם איכותיים ומורכבים שאינם מוכרים בישראל.

לאחר ארבע שנים בניכר החליט לשוב ארצה לעיר מולדתו עכו ולממש את חלום ילדותו. לפתוח מסעדה משלו. בשנת 2012 הוא חבר למרוואן סוואעד חבר ילדות ושניהם יחד פתחו את מסעדת השף וביסטרו ים תיכוני "אלמרסא" (המעגן) שמציעה את ניחוחות הים היישר אל הצלחת, אל מול נוף פנורמי עוצר נשימה של סירות הדייגים וחומות העיר העתיקה.
מסעדת אלמרסא, נמל הדייגים, עכו העתיקה
אודות השף – עלאא מוסא